Praca na studiach

Opublikowane przez | 4 lipca 2019 | Aktualności

r e k l a m a

Niestety ukończenie studiów wyższych coraz rzadziej gwarantuje znalezienie pracy, a pracodawcy narzekają, że absolwenci uczelni nie posiadają żadnych praktycznych umiejętności, które umożliwiałyby im podjęcie pracy zawodowej. Dlatego warto rozważyć zdobywanie doświadczenia zawodowego jeszcze w czasie studiów.

Student, który w momencie ukończenia uczelni będzie posiadał konkretne doświadczenie, stanie się oczywiście bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Bez wątpienia każde zatrudnienie, nawet przy rozdawaniu ulotek, jest zawsze mile widziane przez przyszłych pracodawców, warto jednak pamiętać, żeby szukać doświadczeń w dziedzinie, z którą chce się związać przyszłość zawodową. W miarę możliwości warto jest poszukiwać zatrudnienia w obszarach związanych z wybranym kierunkiem studiów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wśród studentów również staże i wolontariaty, które niestety zazwyczaj nie wiążą się żadnym wynagrodzeniem. Jednocześnie jednak dają niepowtarzalną szansę na zdobycie doświadczenia, a czasem także możliwość uzyskania zatrudnienia w firmie lub instytucji, w której odbywał się staż.
Niestety studenci muszą często wybierać między możliwością rozwoju oraz zarabianiem pieniędzy. Ponieważ studiowanie nie jest tanie, szukając zatrudnienia często kierują się przede wszystkim wysokością wypłaty. Tymczasem nie jest to do końca dobra strategia, ponieważ często lepiej jest odbyć bezpłatny staż lub nawet pracować w charakterze wolontariusza, ale zdobyć w ten sposób potrzebne doświadczenie, które w przyszłości ułatwi znalezienie dobrego zatrudnienia.

Jeśli studiujemy i potrzebujemy pieniędzy, a nie możemy znaleźć pracy w naszej dziedzinie, możemy spróbować znaleźć prace na wakacje za granicą. Jest to doskonały sposób na zarobienie, ale także na zdobycie ciekawych doświadczeń i lepsze poznanie języka. Z pewnością dzięki takiemu wyjazdowi zdobędziemy więcej pewności siebie, a także nawiążemy ciekawe znajomości w innym państwie, co może okazać się przydatne w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.